AEM 2.25in x 3in Black Silicone Hose Coupler - Universal
AEM Hose 2.25in x 3in Black Silicone Coupler
- Connects 2-1/4 inch diameter tubes
- 3 inches long
- Constructed from durable reinforced silicone
- Connects tubing to fit custom applications
| Package Contents | 1 Coupler |
| Package Quantity | 1 |
| Warranty | 90 Days |
| Product Style | AEM Coupler/Reducer |
| Weight | 0.1 lb (0.1 kg) |
| Product Box Height | 3 in (76 mm) |
| Product Box Length | 2.25 in (57 mm) |
| Product Box Width | 2.25 in (57 mm) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
AEM 2.25in x 3in Black Silicone Hose Coupler - Universal
AEM 2.25in x 3in Black Silicone Hose Coupler - Universal
AEM Hose 2.25in x 3in Black Silicone Coupler
- Connects 2-1/4 inch diameter tubes
- 3 inches long
- Constructed from durable reinforced silicone
- Connects tubing to fit custom applications
| Package Contents | 1 Coupler |
| Package Quantity | 1 |
| Warranty | 90 Days |
| Product Style | AEM Coupler/Reducer |
| Weight | 0.1 lb (0.1 kg) |
| Product Box Height | 3 in (76 mm) |
| Product Box Length | 2.25 in (57 mm) |
| Product Box Width | 2.25 in (57 mm) |
Original: $13.49
-65%$13.49
$4.72Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
AEM Hose 2.25in x 3in Black Silicone Coupler
- Connects 2-1/4 inch diameter tubes
- 3 inches long
- Constructed from durable reinforced silicone
- Connects tubing to fit custom applications
| Package Contents | 1 Coupler |
| Package Quantity | 1 |
| Warranty | 90 Days |
| Product Style | AEM Coupler/Reducer |
| Weight | 0.1 lb (0.1 kg) |
| Product Box Height | 3 in (76 mm) |
| Product Box Length | 2.25 in (57 mm) |
| Product Box Width | 2.25 in (57 mm) |









