AEM 3.5in to 3.25in Rubber Coupler Reducer - Universal
AEM Rubber Hose Adapter 3.5in/3.25in x 2.5in
- Connects from a 3.25 to a 3.5 inch diameter tube
- 2.5 inches long
- Constructed from durable EPDM rubber
- Connects different diameter sized tubing to fit custom applications
| Package Contents | 1 Adapter |
| Package Quantity | 1 |
| Warranty | 90 Days |
| Product Style | AEM Coupler/Reducer |
| Overall Height | 2.5 in (64 mm) |
| Weight | 0.3 lb (0.1 kg) |
| Product Box Height | 3 in (76 mm) |
| Product Box Length | 3.5 in (89 mm) |
| Product Box Width | 3.5 in (89 mm) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


AEM 3.5in to 3.25in Rubber Coupler Reducer - Universal
AEM 3.5in to 3.25in Rubber Coupler Reducer - Universal
AEM Rubber Hose Adapter 3.5in/3.25in x 2.5in
- Connects from a 3.25 to a 3.5 inch diameter tube
- 2.5 inches long
- Constructed from durable EPDM rubber
- Connects different diameter sized tubing to fit custom applications
| Package Contents | 1 Adapter |
| Package Quantity | 1 |
| Warranty | 90 Days |
| Product Style | AEM Coupler/Reducer |
| Overall Height | 2.5 in (64 mm) |
| Weight | 0.3 lb (0.1 kg) |
| Product Box Height | 3 in (76 mm) |
| Product Box Length | 3.5 in (89 mm) |
| Product Box Width | 3.5 in (89 mm) |
Original: $19.99
-65%$19.99
$7.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
AEM Rubber Hose Adapter 3.5in/3.25in x 2.5in
- Connects from a 3.25 to a 3.5 inch diameter tube
- 2.5 inches long
- Constructed from durable EPDM rubber
- Connects different diameter sized tubing to fit custom applications
| Package Contents | 1 Adapter |
| Package Quantity | 1 |
| Warranty | 90 Days |
| Product Style | AEM Coupler/Reducer |
| Overall Height | 2.5 in (64 mm) |
| Weight | 0.3 lb (0.1 kg) |
| Product Box Height | 3 in (76 mm) |
| Product Box Length | 3.5 in (89 mm) |
| Product Box Width | 3.5 in (89 mm) |









