AEM 3in Black Rubber Hose Coupler w/ Hump - Universal
- Fits 3 inch diameter tubes
- 3 inches in length
- Connects two tubes that require some flexibility in the joint
- Constructed from long-lasting and durable EPDM rubber
| Package Contents | 1 Coupler |
| Package Quantity | 1 |
| Warranty | 90 Days |
| Product Style | AEM Coupler/Reducer |
| Weight | 0.3 lb (0.1 kg) |
| Product Box Height | 3 in (76 mm) |
| Product Box Length | 3 in (76 mm) |
| Product Box Width | 3 in (76 mm) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AEM 3in Black Rubber Hose Coupler w/ Hump - Universal
AEM 3in Black Rubber Hose Coupler w/ Hump - Universal
- Fits 3 inch diameter tubes
- 3 inches in length
- Connects two tubes that require some flexibility in the joint
- Constructed from long-lasting and durable EPDM rubber
| Package Contents | 1 Coupler |
| Package Quantity | 1 |
| Warranty | 90 Days |
| Product Style | AEM Coupler/Reducer |
| Weight | 0.3 lb (0.1 kg) |
| Product Box Height | 3 in (76 mm) |
| Product Box Length | 3 in (76 mm) |
| Product Box Width | 3 in (76 mm) |
Original: $11.99
-65%$11.99
$4.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Fits 3 inch diameter tubes
- 3 inches in length
- Connects two tubes that require some flexibility in the joint
- Constructed from long-lasting and durable EPDM rubber
| Package Contents | 1 Coupler |
| Package Quantity | 1 |
| Warranty | 90 Days |
| Product Style | AEM Coupler/Reducer |
| Weight | 0.3 lb (0.1 kg) |
| Product Box Height | 3 in (76 mm) |
| Product Box Length | 3 in (76 mm) |
| Product Box Width | 3 in (76 mm) |









